GÜVENLİK AMİRİ HAYATINI KAYBETTİ

İSTANBUL Zincirlikuyu'da bulunan Zorlu Center'da çıkan yangında Güvenlik Amiri Murat DELİOĞLU hayatını kaybetmiş ve bazı Güvenlik Görevlisi arkadaşlarımızda yaralanmıştır. ÖZGÜDER olarak vefat eden kardeşimize ALLAH'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diler, yaralanan arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

 

TÜM ÖZEL GÜVENLİK DERNEKLERİ FEDERASYONU VE DERNEĞİMİZ ONURSAL BAŞKANI SN. OSMAN NURİ GÜNDEŞ'İN EŞİ VEFAT ETTİ.

Tüm Özel Güvenlik Dernekleri Federasyonu ve Derneğimiz ÖZGÜDER'in Onursal Başkanı Sn. Osman Nuri GÜNDEŞ'in çok sevgili eşi Necla GÜNDEŞ Hakkın Rahmetine kavuşmuş bulunmaktadır. Merhumenin cenazesi 27 Mayıs 2011 Cuma günü öğle namazına müteakip Karacaahmet mezarlığına defnedilecektir.

 

Merhumeye ALLAH'tan rahmet, eş, dost ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

ÖZEL GÜVENLİK ŞİRKETLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ

 

 

 

TERÖRİSTLERİN SALDIRISINDA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU

Çıkan çatışmada 1 güvenlik görevlisi şehit oldu, 1 güvenlik görevlisi de ağır yaralandı. Güvenlik görevlileriyle PKK'lı teröristler arasındaki çatışmada, 1 terörist de ölü olarak ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre olay, saat 20.00 sıralarında Antakya merkeze bağlı Kisecik köyündeki Akkök Madencilik şirketine ait Eti Krom maden ocağında meydana geldi. Maden ocağında çalışan 32 işçinin yemek yediği sırada, PKK terör örgütü üyeleri tesislere silahlı saldırıda bulundu. Madem ocağının güvenliğini sağlayan 4 güvenlik görevlisi ile PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada güvenlik görevlisi Mustafa Dolumay (26) olay yerinde hayatını kaybederken, evli ve 1 çocuk babası Sabri Pekmez (28) ağır yaralandı. Pekmez, Antakya Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak ameliyata alındı.

Çıkan çatışmada 1 terörist de ölü olarak ele geçirildi. Güvenlik güçleri, saldırıyı gerçekleştirerek kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlattı. Hatay Emniyet Müdürü, Cumhuriyet Savcısı ve Jandarma Alay Komutanı olay yerindeki soruşturmayı bizzat sürdürüyor.

 
Şehidimize ALLAH'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diler, yaralı güvenlik görevlisi arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.
 
Özel Güvenlik Şirketleri Dayanışma Derneği

 

 

YURT DIŞINDA GÜVENLİK UYGULAMASI

Aşağıdaki yazı email yoluyla tarafımıza ulaşmıştır. Bu mail İngiltere’ye ziyarete giden bir Türk tarafından yazılmış ve gönderilmektedir. Son cümlesine dikkatinizi çekmek isteriz.

Londra'nın Knightsbridge semtinde dünyaca ünlü Harrods isimli lüks bir alışveriş merkezi bulunmaktadır. Özellikle elit kesime hitap eden Harrods’ın sahibi arap asıllı ingiliz işadamı Muhammed El Fayed’ dir. Muhammed El Fayed aynı zamanda bir kaza sonucu yaşamlarını yitiren Prenses Diana ile birlikte olen Dodi El Fayed'in babasıdır.

Şimdi gelelim Harrods’un güvenlik uygulamalarına;

Buraya asla buyuk bir canta ile giremezsiniz, çantanızı bırakacak bir yeriniz yok ve alışveriş merkezine girmekte ısrar ediyorsunuz o zaman güvenlik görevlileri sizi derhal dışarı atar.

Buraya sırt cantasıyla girmekte ciddi bir sıkıntı vermektedir. Çünkü sırt çantanızı sırtınızda değil elinize alarak ancak iceri girebilirsiniz. Aksi takdirde güvenlik görevlileri tarafından hemen uyarılırsınız. Sırt çantanızı elinizde taşımaktan yorulup stekrar sırtınıza taktığınız anda hemen güvenlik görevlileri sizi uyarır. İtiraz ettiğinizde de başınıza gelecek tek şey dışarı atılmaktır.  

Türk lokumunun dahi satıldığı bu alışveriş merkezinde dolaştınız ama bütçenize uygun veya hoşunuza giden bir şey bulamadınız ve birşey almadınız. Tuvalete gitmek istediğinizde ki tuvaletin ücreti 1 pound (Yaklaşık 2,5 YTL) eğer tipiniz ve kıyafetiniz uygun değilse 10 pound ta verseniz tuvalete girmezsiniz. Güvenlik görevlileri buna müsaade etmez. İtiraz ettiniz, sonuç aynı dışarı atılmak.

Bu mağazaya kalabalık bir grupla içeri girmeninde mümkün olmadığını şimdiden söyleyelim. Burada güvenlik görevlisini geçmeniz mümkün değil. Fazla itiraz ederseniz çok kötü sonuçlarla da karşılaşmanız mümkün.

“ Yani oradaki guvenlik gorevlileri buradakiler gibi degil:) beterin beteri var :) ”

 

KAMU KESİMİNDE ÖZEL GÜVENLİK HİZMETİNİN GELİŞİMİ

Özel güvenlik; güvenlik hizmetlerinin, özel kişi ya da kurumlar tarafından yerine getirilmesi faaliyeti şeklinde tanımlanabileceği gibi, güvenlik hizmetlerinin özelleştirilmesi yöntemi ile devlet kolluğundan ayrılan bir tür güven­lik sistemi tarafından sağlanması ve uygulanması şeklinde de tanımlanabilir.

devamı için tıklayınız...

 

 

(5188 ile ilgili davalar başladı)

Bir apartman yöneticisinin davası!

İstanbul’un Beşiktaş İlçesi’ne bağlı Levent semtinde 11 katlı, 48 daireli bir apartmanın yöneticisinin davası ile büyük ilaç şirketi Roche’un davası arasında ne bağlantı olabilir ki!

Bu bağlantı!

Kitaplara sığmaz.

Akıl almaz.

Kurallara uymaz.

devamı için tıklayınız...
 

AMAÇ NEDİR ? İŞSİZLİK SORUNU İÇİN ÇÖZÜMLER ARAMAK MI? ÖZEL GÜVELİK SEKTÖRÜNÜ CEZALANDIRMAK MI ?

       Son yıllarda özel güvenlik hizmetlerinin, özel güvenlik şirketlerince yerine getirilmesi sırasında, yasa eksikliğinden kaynaklanan sorunların çözümlenebilmesi amacıyla 5188 sayılı yasa 10.06.2004 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Devamı için tıklayınız